Toto je fanfiction, která se pravděpodobně vyvine v příběh lásky dvou mužů (tedy příběh homosexuálního vztahu). Pokud takové příběhy nemáte rádi, nečtěte tento!

Seznam dokončených povídek se Severusem a Harrym (Aj)

26. března 2011 v 17:55 |  Tipy, poznámky a inspirace
Vrhla jsem se do sestavování seznamu česko-slovenských povídek a zjistila jsem, že jsem v této oblasti značně nezkušená. Pokouším se tedy trochu si zvednout sebedůvěru v oblasti anglicky psaných povídek a třeba tento druhý seznam bude k něčemu i vám

Opět budu samozřejmě velice ráda, když se zúčastníte


Seznam bude rozělený podobně do těchto části:
1) Snarry - slash; příběhy, ve kterých mají Harry se Severusem milostný vztah
2) Severitus, sevitus, adoption, guardian - příběhy, ve kterých se zjistí, že Harry je Severusův biologický syn a příběhy, ve kterých Severus Harryho adoptuje či se stane jeho opatrovníkem
3) Ostatní - příběhy, ve kterých bude vztah našich dvou hrdinů důležitý, ale nebude zapadat do žádné z předchozích kategorií

U povídek, které se mi nejvíce líbily a jejich děj mě oslovil natolik, že si ho pamatuju ještě teď, najdete usmívajícího se smajlíka . U těch, které jsem zatím ještě nečetla najdete přemýšlejícího smajlíka
1) Snarry

The "Civil War" series / autor: Sushi
Obsah: V době, kdy Voldemort shromažďuje své síly na finální boj, dva zapřísáhlí nepřátelé hledají sílu k boji u sebe navzájem.
Celá série je až neskutečně dlouhá a já ji miluju od začátku až do konce! Četla jsem ji několikrát a jistě se k ní ještě někdy vrátím. Vztah Harryho a Severuse je (přes všechnu hrůzu a temnotu) v tomto příběhu nádherně dojemný a láskyplný.

Penance is the Play / autor: Maeglin Yedi
Obsah: Harry chce odplatu. Harry má plán. Je však Harry dost zmijozelský na to, aby mohl uspět?
Skvělý příběh, který mě mile překvapil a to jak celým dějem, tak originálním koncem.

A Choriambic Progression / autorky: Mairead Triste and Aristide
Obsah: Všechno začalo na první pohled jednoduchým úkolem, na kterém měli Harry a Severus spolupracovat.
Výborný čtivý příběh, ve kterém si mi moc líbí zpodobnění obou hlavních hrdinů.

Scratch / autor: Aucta Sinistra
Obsah: Harry tráví léto v Bradavicích a rozhodne se aktivně využít svůj čas.
Děj pokračuje v příbězích: The Holly and the Ivy a This Thing of Darkness.
Nenáročný příběh, který pohladí po duši a mohl by se nazývat klasikou.

Time to Change /autor: Sansa1
Obsah: Harry si přeje, aby nikdy nebyl Chlapec-který-žil a jeho přání je vyplněno. Nyní se musí vypořádat s následky - musí obětovat vše co získal a zachránit tak svět. Cestou potká také lásku, přijde o ní jako o všechno ostatní?
Krásný, čtivý a řekla bych, že také originální příběh.

The Producers /autor: fbowden
Obsah: Může přátelství přežít, když se očekávání začne měnit? Harry a Snape žijí společně ve sklepení, ale jsou pouze dobří přátelé. Opravdu.
Tento příběh jsem zatím nečetla, ale zdá se, že se z něj může vyvinou příjemně zábavné čtení...

Aqua Fresca / autor: Perfica
Obsah: Harry se stane svědkem Severusova utrpení pod neobvyklým prokletím. Oba dva se snaží vypořádat s novou důvěrností, která mezi nimi kvůli této vizi vznikla.
Výborný příběh, který si jistě někdy přečtu znovu. Je napínavý od začátku až do konce a velmi originální.

Light on the Dark Side of Me / autor: cocoa-Snape
Obsah: Harryho lekce Nitroobrany pokračují a pro "usmíření" Snapea kvůli jeho indeskrétnosti s myslánkou je nutné, aby Mistrovi lektvarů ukázal trapnou paměť. Po konfrontaci s tímto a s jeho rostoucí přitažlivostí ke kdysi nenáviděnému profesorovi, Harry věří, že se jeho život nemůže stát komplikovanějším. Avšak brzy začne mít podezření, že jeho problémy nejsou nic ve srovnání s hrůzou Snapeova života. Harry chce zoufale pomoci a dělá proto vše, co může, ale Snape jeho snahu odmítá. Po té, co Harry zajde příliš daleko, uvědomí si, že Snape možná vůbec není takový muž, za jakého ho považoval.
Tato povídka má také nedokončené pokračování.
Nádherný temný příběh, který je mimo jiné o Severusově velice těžkém a komplikovaném životě, ale také o Harryho schopnosti bezpodmínečně milovat. Také je zde velmi dobře zpodobněn Brumbál.

Primer to the Dark Arts / autor: Icarus
Obsah: Harrymu jsou dávány soukromé (a tajné) lekce v Černé magii , kterými se má chránit při příštím setkání s Voldemortem. Jeho učitel? Profesor Snape. Kouzla, která se neměla povést a povedla, přátelský sociopatický smrtijed a Snapeova velmi nemravná knihovna.
Pěkný nepříliš komplikovaný příběh, který by si podle mého zasloužil mnohem lepší recenze.

nové;) Tea series /autor: Telanu
Obsah: Vše začíná malým rozhovorem mezi Brumbálem a Severusem.
Celá série obsahuje 7 povídek různých délek. Pátá povídka "A Wizard song" je asi nejdelší a podle mého také dějově nejlepší.
Vůbec nechápu, jak je možné, že jsem si na tuto sérii nevzpoměla dřív. Je naprosto úžasná! Provede čtenáře od úplného počátku nějakých citů, které k sobě můžou Harry a Severus cítit, až po vytvoření tajného vztahu a dále. Nechybí tu ani skvělé vykreslení ostatních postav, mezilidských vztahů a válečných problémů. Tato povídka ve vás vyvolá všechny možné emoce - od radosti přes znechucení po smutek. Pokud máte možnost, rozhodně si ji přečtete.

nové;) Red Right Hand / autor: sinick and ac1d6urn
Obsah: Bude Harryho šílené hrdinství stačit k ochraně vyděděnce ve světě, kde vítězství ve válce je jen polovinou cesty k úspěchu?
První povídka na tomto seznamu, která se odehrává v poválečné době a také až po té, co Harry opustí Bradavice. Nejsem si jistá, co přesně mě přimělo pamatovat si ji. Není příliš dlouhá a existuje dost jiných originálních povídek na obdobné téma, ale přesto... Možná je to tím, že miluji happyendy, možná tím, že mě zaujalo úžasné ztvárnění Harryho, možná tím, že zbožňuji zmínky o Severusově mládí či mě fascinuje jeho způsob obživy,... každopádně některé scény z této povídky si budu pamatovat ještě hodně dlouho.


2) Severitus, sevitus, adoption, guardian

In Blood Only /autor: E.M. Snape
Obsah: Snape je Harryho otec. Nikdo z toho není šťastný.
Úžasná originální povídka, ve které je Snape opravdový bastard, ale přesto... No, Harry prostě dělá s lidmi zázraky.

Blood Magic / autor: GatewayGirl
Obsah: Předpokládalo se, že magie krve Harryho ochrání, ale jeho příbuzní byli obětováni. Předpokládalo se, že magie krve dá Harrymu podobu svého adoptivního otce, ale tato podoba mizí. Krev je pouto, ale také vzpomínka na nenávist - nebo lásku.
Jedna z mála povídek (ve kterých je Severus Harryho biologický otec), kde Harry po otci zdědí nejen podobu, ale také nějaké ty vlastnosti - chudák :-D Příbeh je skvělý, čtivý a napínavý. Pouze se mi trošku nelíbí konec.


3) Ostatní

Obsah: Pouze Snape může Harryho naučit kontrolovat jeho hrůzyplné vize. Avšak mohou se Harry a Snape naučit věřit sobě navzájem? (originální obsah je mnohem delší, ale já bohužel nejsem dobrá překladatelka)
Příběh pokračuje v (také dokončené) povídce "Harry Potter and the Chained Souls".
Z tété fanfiction jsem byla naprosto nadšená. Je velice napínavá a originální. Kromě toho mě také moc potěšil epilog.Časem budu (jak si budu postupně vzpomínat) přidávat další... třeba také na základě vašich tipů


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Tento seznam povídek v aj ...

se mi líbí 100% (15)
se mi nelíbí 0% (0)
mě nezajímá 0% (0)

Komentáře

1 yellow | Web | 26. března 2011 v 20:26 | Reagovat

Musím se přiznat, že jsem ani jednu z těchto povídek nečetla, a to se považuji za docela znalou. Já osobně bych doplnila A Time to Change, The Unexpected Truth, Tequila, The Producers, Circumstances Most Uncommon z těch hotových vícekapitolových. Větši na z nich je na hpfandom.net, zbytek na thetwobroomsticks.slashcity.net

2 GrayLady | 26. března 2011 v 21:08 | Reagovat

Děkuji za doporučení. "A Time to Change" jsem četla a díky za připomenutí :-) "The Unexpected Truth" a "Tequila" nechám jen jako odkazy na tvůj překlad ;-)  :-) Konec konců teď když na ně mám tip a vím, že už jsou přeložené, je v originále taky číst nebudu :-D
"Circumstances Most Uncommnon" se mi zdá moc krátké... :-)
Je možné, že to, že jsi ty povídky nečetla je způsobeno tím, že si každá vybíráme jiný druh příběhu. Alespoň co se mi zdá z tvých překladů a odkazů, máš asi raději ty zábavnější. Já naopak dávám přednost těm s temným válečným pozadím...

3 GrayLady | 26. března 2011 v 21:10 | Reagovat

Jinak "The Producers" jsem také přidala, nečetla jsem je, ale shrnutí mě velmi zaujalo :-D :-)

4 Sisa(Tachi) | Web | 26. března 2011 v 23:51 | Reagovat

Och, asi ti postavím oltár a začnem ťa uctievať:-D Nie vážne, odkedy som začala plávať aj v anglických poviedkach, sama vždy narazím na strašné hovadiny- teda, česť výnimkám. Takže strašne moc ďakujem za týchto pár tu, hoci o niektorých som už počula, myslím, že som nečítala ešte žiadnu:-D Aj keď teraz fičím skôr na SS/SB, ale myslím, že na snarry som závislá príliš dlho aby som odolala^^" :-D Tož, ešte raz díky *klania sa*

5 yellow | Web | 27. března 2011 v 9:36 | Reagovat

[2]: Já myslím, že si spíš na překlad vybírám ty veselejší. Jediný povídky, co doopravdy nemám ráda jsou ty s "creature" tematikou a sub/dom a to je většinou doplněk právě "creature" tematiky.
Právě mám na překlad připravenou jednu kratší povídku a ta byla docela drsná. A myslím, že A Time to Change je proti těm ostatním taky docela posun.

6 GrayLady | 27. března 2011 v 9:56 | Reagovat

[4]: Páni, děkuji, jsem moc ráda, že se tento seznam také někomu hodí... Postupně budu přidávat další, tak jak si na ně budu vzpomínat, takže se dá říct, že ty, co tu jsou mě zaujali nejvíce...A jinak - rádo se stalo :-D

[5]: Aha, tak to nemáme rády to stejné ;-)  a myslím, že ty povídky, které tu uvádím by se ti mohly líbit :-) "Aqua Fresca" je tak trochu upíří povídka, ale jediná z takových, kterou jsem četla, a opravdu moc ji doporučuji :-)  A těším se na překlad tvé další povídky :-)

7 yellow | Web | 27. března 2011 v 10:30 | Reagovat

[6]:Určitě si je přečtu, teď jsem si zrovna našla pár tipů, ale k těmhle se ještě vrátím.
S tím překladem bych to ještě tak horce neviděla, protože A time to change je teprve ve čtvrtině a nevím, jestli pak nebudu muset dát něco trochu odlehčenějšího :-D

8 assez | Web | 27. března 2011 v 11:41 | Reagovat

Naprosto Tě miluju. Už mám zase co číst, když se nebude dít nic na české FF. :-)

9 Achája Eressiel | Web | 27. března 2011 v 11:52 | Reagovat

Taková spousta námětů načtení, jen tak mít na to čas... Ale snad se ho někdy trocha najde, děkuji za tipy;)
Chystám se u sebe taky uveřejnit seznam přečtených povídek. Ale Snarry je jich tam jen minimum, protože s tím párem jsem začala teprve nedávno:D

10 GrayLady | 27. března 2011 v 13:00 | Reagovat

[7]: Podívám se do svého imaginárního čtenářského deníčku a zkusím si vzpomenout na něco méně temného :-D :-)

[8]: To jsem ráda, že můj seznam přišel vhod :-)  :-)  :-)

[9]: Rádo se stalo :-)  Já jsem už nějakou dobu tak nějak zasnarryovaná (ehm, snad je jasné, co se tím slovem pokouším vyjádřit) a nemám chuť do čtení jiných povídek, ale ono to časem přejde... ;-) :-)

11 Sisa(Tachi) | Web | 28. března 2011 v 21:32 | Reagovat

Dark Arts- ja to vždy chápem ako "čiernu mágiu", páč Obrana proti čiernej mágii= Defence againts the dark arts --> to k tomu Primer to the Dark Arts:)

12 Neriah | Web | 29. března 2011 v 18:45 | Reagovat

Díky za tipy, ačkoliv si nejsem jistá, zda si v nejbližší době něco z toho přečtu... Ne, že by mě to nezajímalo. Hned ty slashové příběhy vypadají rozhodně zajímavě a já miluju zvláště ty temné a dobře zpracované i psychologické. Ale v angličtině nejsem příliš zběhlá. co myslíš, že je na porozumění nejjednodušší? Měla bych se začít v angličtině trochu víc zdokonalit... :-) A tohle by mohla být dobrá příležitost, jak se k tomu dobrovolně přimět :-)

A spojení "přátelský sociopatický smrtijed" mě vážně pobavilo :D

13 GrayLady | 30. března 2011 v 12:15 | Reagovat

[11]: Díky za radu, hned to opravím a vymažu tu závorku :-D

[12]: Já jsem se v podstatě čtením fanfiction naučila anglicky ;-) Teda, ne že bych ji neměla ve škole, ale praxe je praxe... :-D Co mi přišlo od začátku nejjednoduší byly názvy ze světa Harryho Pottera, jakmile se v nich zorientuješ hned víš, o co jde ;-)  :-D Nejtěžší mi vždy přišly sexuální scény, někdy mi trvalo i pěknou dobu, než mi došlo, cože to tam vlastně dělají :D ... ten "přátelský socipatický smrtijed" je tak nějak původní označení autora povídky :-D

14 Neriah | Web | 30. března 2011 v 21:21 | Reagovat

[12]: Fakt? Tak jestli tomu tak je, tak bych mohla možná taky... Je to rozhodně lepší motivace, než učit se něco, co mě nebaví. Protože učení cizích jazyků ve škole mi ani trochu nevyhovuje... Tak nějak mi to nic nedává :-(
Jo... Tak se sexuálníma scénama asi bojovat budu... Ale to se poddá :D

15 raven9 | 31. března 2011 v 14:00 | Reagovat

Ty povídky vypadají zajímavě. Nechtěl by je někdo přeložit? Moje angličtina je mizerná. :-) :-D

16 Salazaret | E-mail | Web | 31. března 2011 v 18:21 | Reagovat

Tolik nádherných námětů a recenzí! A já neumím anglicky... Tohle je pech! A strávit mládí nad překladačem? A to neříkám o nervech a mravních těch... tentononc... Prostě se mi to nezdá správné číst pomocí překladače :D Udělala jsem to jednou a děkuji už nechci :D
Ale možná se do budoucna najde nějaká dobrá dušička, která nám nějakou tu povídečku přeloží :D :d

Salazaret :-D  ;-)  :-)

17 GrayLady | 3. dubna 2011 v 21:24 | Reagovat

[14]: Držím palce, aby se to povedlo :-)

[15]: Já na překládání bohužel nemám nervy :-( Myslím, že ani krátkou povídku bych nepřeložila až do konce :-(  ;-)

[16]: Já také doufám, že se najde nějaký trpělivý překladatel. Některé z těch povídek bych si opravdu ráda přečetla znovu v rodném jazyce :-D ;-) a samozřejmě je škoda, že se k tak výborným povídkám neangličtináři zatím nedostanou :-( ;-)

18 bacil | 15. dubna 2011 v 8:25 | Reagovat

Teda když jsem uviděla nadpis tak jsem radostí málem ani nedýchala. No velmi rychle mně to přešlo. Jak psala Salazaret. Patřím taky to skupiny neanglických čtenářů a číst s překladačem jsem párkrát zkoušela a pořádně jsem ani netušila co kolikrát čtu. Takže tím chci poděkovat těm co pro nás ty úžasné anglické povídky překládají :-D  :-D  :-D  :-D

19 GrayLady | 15. května 2011 v 13:32 | Reagovat

[18]: Jej, to je mi líto, že jsem ti zkazila radost. Snad si někdo jednu z nich zamiluje natolik, že se vrhne do překládání. ;-)  :-)

20 yellow | Web | 17. května 2011 v 22:17 | Reagovat

[19]: Já už mám rozpřeládaný A Time to Change a připravený Producers :D A jinak mě zatím žádná vyloženě nechytla :) Ale ještě je nemám dočtený všechny :D Děkuji za další dva tipy :D

21 yellow | Web | 17. května 2011 v 22:18 | Reagovat

[20]: Samozřejmě, rozpřekládaný, ne rozpřeládaný :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama