Toto je fanfiction, která se pravděpodobně vyvine v příběh lásky dvou mužů (tedy příběh homosexuálního vztahu). Pokud takové příběhy nemáte rádi, nečtěte tento!

Seznam dokončených povídek se Severusem a Harrym (ČJ/SJ)

26. března 2011 v 16:56 |  Tipy, poznámky a inspirace
Tak nějak nemám chuť do práce a chybí mi inspirace potřebná ke psaní. Rozhodla jsem se tedy začít sestavovat seznam česko-slovenských (nebo do čj přeložených) povídek se Severusem a Harrym, které obsahují několik kapitol a jsou již dokončené. Dělám to hlavně pro svou zábavu a získání lepšího přehledu, ale třeba se tu najde i nějaký "začátečník", kterému to pomůže. ;-)
Bohužel se v české fanfiction už příliš neorientuji, takže budu ráda, když se zúčastníte a nějaké povídky mi doporučíte.Seznam bude rozělený do těchto dvou částí:
1) Slash - příběhy, ve kterých mají Harry se Severusem milostný vztah
2) Severus v rodičovském postavení - příběhy, ve kterých se zjistí, že Harry je Severusův biologický syn a příběhy, ve kterých Severus Harryho adoptuje či se stane jeho opatrovníkem
3) Přátelé, spolupracovníci, Severus jako rádce apod. - příběhy, ve kterých bude vztah našich dvou hrdinů důležitý, ale nebude zapadat do žádné z předchozích kategorií

U povídek, které se mi nejvíce líbily a jejich děj mě oslovil natolik, že si ho pamatuju ještě teď, najdete usmívajícího se smajlíka . U těch, které jsem zatím ještě nečetla najdete přemýšlejícího smajlíka
1) Slash

Strom poznání /autor: Philo; překlad: Sallome
Obsah: Harry se po prázdninách vrací do sedmého ročníku rozhodnutý změnit status quo a zakládá v Bradavicích třídu pro nápravu magie... Kdo budou jeho žáci? A co má Harry Potter společného s tajemným Alexem, kterého Severus Snape potká v Děravém kotli? To vše se dozvíte ve "Stromu poznání", v povídce plné lásky a nenávist, napětí a romantiky, odvahy a zrady...
Každý, kdo čte slash a tuto povídku ještě nečetl, nechť to okamžitě napráví! ;-) "Strom poznání" je skutečně nádherný příběh, ve kterém rozhodně nejde jenom o sex (přestože i toho je tam dost). Považuji tuto povídku za jednu z nejlepších, co jsem kdy četla (ať už slash nebo neslash) a až budu mít čas rozhodně si ji znovu přečtu v českém překladu.

Cambiare Podentens - Invocare / autor: Jordan Grant; překlad: Hajmi 50
Obsah: Objevuje se nové proroctví, předpovídající podrobení magického světa a smrt Harryho Pottera. Kouzelníky a jejich svět může zachránit jen Harry, pokud bude souhlasit a stane se - dobrovolně, nezrušitelně a do konce života - otrokem Severuse Snapea.
Příběh pokračuje v "Cambiare Podentes - Madurare".
Tento typ příběhu obvykle není něco, co by se mi líbilo. Nemám ráda příběhy, ve kterých je Severus příliš dominantní a Harry příliš nezkušený a naivní. A Harry je zde (logicky) umístěn do ještě více podřízeného postavení, než v jiných slashových povídkách a navíc sám o sobě na mě nepůsobí příliš dospěle. Nicméně všechny tyto mé osobní "proti" překonává jedno velké "pro" - příběh je neskutečně dobře napsaný a tak moc čtivý, že jsem měla problém se od něj odtrhnout.

Elysejský klíč / autorka: Alice OReally
Je tedy počátek června 1996, Albus Brumbál právě vypil smrtelný jed chránící viteál, Severus Snape, vázaný Nezrušitelným slibem k Narcisse Malfoyové, za ním spěchá na astronomickou věž a Harrymu chybí necelé dva měsíce do šestnáctých narozenin...
Myslím, že sem asi nezabloudí nikdo, kdo by tento příběh neznal, ale pokud ano... Já jsem zatím skončila někde v půlce a rozdýchávám kapitolu, kterou jsem četla naposledy. Nicméně myslím, že už teď můžu říct, že tento příběh je jeden z těch, na které se téměř nedá zapomenout...

Nové Bradavice / autorka: Darkness
Obsah: Voldemort padl, Bradavice byly zničeny. Musí to tak zůstat na věky?
Zatím jsem neměla příležitost si tuto povídku přečíst, ale podle vysokého hodnocení je pravděpodobně velmi dobrá.

Nečekaná pravda /autorka: Magdelena; překlad: yellow
Obsah: Harry se Severusem se pokouší zjistit, jak pro všechno na světě skončili nazí, s kocovinou a zřejmě ...ehm... vzatí.
Zatím jsem neměla příležitost si tento překlad přečíst... ale určitě se na něj brzy vrhnu...

Tequila / autorka: tallulahbell; překlad: yellow
Obsah: Následky propité noci.
Další pravděpodobně úžasný kousek, který na mě čeká...

Na druhý pohľad / autorka: Lucy
Autorka žádné shrnutí neuvádí a jediné co můžu z (velice zajímavé) první kapitoly vyčíst je, že děj příběhu se bude odehrávat někdy (nejspíše několik let) po skončení Harryho školní docházky... Jinak se moc těším až si na tento příběh najdu čas.

Nocturne / autorka: Tira Nog; překlad: Misto713
Obsah: Bystrozor Harry Potter se dozví překvapivé tajemství o svém bývalém učiteli lektvarů.
Tuto povídku jsem nečetla a asi ani číst nebudu, protože nemám příliš ráda příběhy, ve kterých je Severus upír (tedy až na jednu výjímku, kterou honem běžím přidat to anglicky psaných povídek). Ale vzhledem k tomu, že mnoha lidem se líbí a jsou na ni výborné recenze, jistě si zaslouží být zde s ostatními.2) Severus v rodičovském postavení

Důsledky pravdy / autor: Seal1; překlad: Baceba a Marvel
Obsah: Harry je Severusův biologický otec, jaké jsou důsledky?
První povídka o vztahu Harryho a Severuse, kterou jsem četla. Není tak dobrá jako některé jiné, ale myslím, že rozhodně stojí za přečtení.

Rok jako žádný jiný /autor: Aspen; překlad: spolupráce více překladatelů
Obsah: Všechno začalo dopisem z domova.
Severus adoptuje Harryho. Příběh pokračuje v povídkách "Léto jako žádné jiné" (dokončená) a "Rodina jako žádná jiná" (rozpracovaná).
Opravdu nevěřím, že existuje nějaký čtenář fanfiction, který tuto povídku ještě nečetl. Pokud náhodou ano, tak honem do toho!

Tam, kam patřím I. a II. / autor: Shadowarwen; překlad: iisis
Obsah: Snape objeví skrytou pravdu o Harryho životě a rozhodne se vzít záležitosti do svých vlastních rukou.
Tuto povídku jsem kdysi četla v originále a matně si vzpomínám, že si mi líbila. Nicméně děj jsem již zapomněla. V angličtině existují celkem tři části, do slovenštiny jsou (zatím?) přeložené dvě.

Šťastné dny v pekle /autor: Enahma; překlad: Mission a iisis
Obsah: Příběh o uvěznění, které sblíží - dokonce velice sblíží - dvě nepravděpodobné osoby.
Příběh pokračuje v povídce "Zhodit okovy" (překlad je rozpracovaný, ale originál "Coming off the Ropes" dokončený) a v poslední třetí části, která je zatím jen v originále "Through the Walls" ("Skrz zdi"). V angličtině je celá triologie dokončená.
Je obrovská škoda, že překlad zatím není kompletní, protože poslední část triologie je snad úzkostí a emocemi naplněná nejvíce ze všech. Nevím, zda by mě tato povídka tak nadchla také v mém současném věku, ale jako náctiletá jsem ji přečetla dokonce třikrát ;-)

Je to vzájemné / autor: breannatala; překlad: iisis
Obsah: O půlnoci v den jeho šestnáctých narozenin Harry objeví, že jeho matka přede všemi tajila pravou totožnost jeho otce - je jím Severus Snape! Oba si odmítají novou situaci připustit, a protože nikdo další o jejich vztahu neví, zdá se, že se nikdy nestanou opravdovou rodinou.
Jsem si jistá, že jsem tento příběh někdy četla. Jeho děj se mi však už z hlavy vytratil. V angličtině extistuje také nedokončené pokračování.

Resonance / autor: GreenGecko; překlad: CorCaroli
Obsah: Je šestý rok a Harry potřebuje, aby ho Brumbál a Snape zachránili. Následně vzniklé porozumění mezi Harrym a Snapem je podstatné pro zničení Voldemorta a vede k nabídce adopce.
Příbeh pokračuje v povídce "Revolution" (rozpracovaný překlad) a "Resolution" (rozpracovaný originál)
Povídka je čtivá, napínavá a originální. Bohužel třetí díl je už na mě trochu příliš dramatický.

Obsah: Děj se odehrává v Harryho šestém a sedmém roce a jde v něm především o vztah mezi ním a Snapem.
Teď když jsem tuto povídku znovu objevila, vzpomněla jsem, že už jsem jí jednou četla a vybavují se mi z ní různé scény. Myslím, že Snape je v této povídce Harryho strýc, ale po takové době už si opravdu nejsem jistá. V každém případě to, že si na něco z děje po tolika letech vzpomínám, znamená, že tato povídka je opravdu zajímavá.

Krev není voda /autorka: Pecka
Autorka jako úvod uvadí: Na úvod chci říct - tohle je temné a depresivní čtení. Nemohla jsem odolat zkusit si taky napsat něco podobného :D
A já k tomu nemám, co dodat, protože tohle je jedna z dalších jistě úžasných českých povídek, které jsem ještě nečetla...

Horší než smrt / autorka: Pecka
Autorka žádné shrnutí neudává. Podle informací od Lily ;-) se bude jednat o opatrovatelský vztah.
A jak jinak - já tento příběh opět nečetla...3) Přátelé, spolupracovníci, Severus jako rádce, apod.

Podivné prázdniny / autor: assez
Obsah: Jedny podivné prázdniny... Podivné prázdniny je příběh s pointou. Severus a Harry ztroskotají na moři; proud je odnese k ostrovu, jež je liduprázdný. Tam společně musí dokázat žít vedle sebe - dva odvěcí rivalové, dva odvěcí nepřátelé, ti, jež se nemohli dříve ani vystát. Jenže… :) Co vede Harryho k tomu, jak se chová? Dokáží ti dva žít vedle sebe? Dokáží se smířit s tím, co o sobě ví, s minulostí a s válkou, která se k nim žene i přes to, že si to nikdo nepřeje? Mělo význam ztroskotat? Byly ty dny strávené na ostrově užitečné? Čtěte… a rozhodněte se sami.
Vzhledem k tomu, že se k české fanfiction teprve po dlouhé době vracím, ještě jsem tuto povídku nečetla (stále se na ní jen chystám - což platí o mnohých dalších). Napište mi tedy, prosím, pokud jsem ji zařadila špatně.Opravdu ráda bych sem přidala více originálních českých/slovenských povídek, ale nějak se v české fanfiction stále nemůžu zorientovat. Pokud jsem se však dobře dívala, většina povídek, které bych sem mohla zařadit, je ještě rozpracovaná (včetně té mé )
Ooo, a samozřejmě pokud by některému z autorů vadilo, že ho tu uvádím, stačí říct... ;-)

Čekám na vaše rady a tipy :-)

Vaše GrayLady

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Tento seznam povídek v čj ...

se mi líbí 98.6% (68)
se mi nelíbí 1.4% (1)
mě nezajímá 0% (0)

Komentáře

1 Kája | 26. března 2011 v 17:29 | Reagovat

Ahoj, určitě si tam přidej čerstvě dokončený Elysejský klíč od Alice ORealy. Právě dokončený, http://www.elysejsky-klic.estranky.cz/
to je naprosto mistrovská povídka od které je skoro nemožné se odtrhnout :-)

2 GrayLady | 26. března 2011 v 18:07 | Reagovat

Super, :-) děkuji za tip. Neměla jsem představu, že je už dokončený - já se ještě nedostala ani k desáté kapitole :-(  :-(

3 kitty | 26. března 2011 v 19:11 | Reagovat

Souhlasila bych s Elysejskym klíčem sice jsem jí z nedostatku času přestala číst ale určitě jí dočtu :-) a pak bych si tam ještě přiřadila povídku Nové Bradavice z fantasmagoria http://www.fantasmagorium.net/povidky/povidky-nove_bradavice.php od tý jsem se nemohla odtrhnout zase já a hlavně ten konec je prostě doják :-)

4 GrayLady | 26. března 2011 v 19:23 | Reagovat

Děkuji za radu, už je přidána a v nejbližší době se na ní chystám (i když musím přiznat, že po tvé komentáři jsem si najela nakonec a teď, když vím, že je třeba připravit se na to i psychicky, mi to asi nějakou dobu potrvá ;-) ) :-)

5 yellow | Web | 26. března 2011 v 20:17 | Reagovat

Ahoj, nechci si dělat reklamu, ale u nás na stránkách jsou dodělané dva překlady HP/SS povídek. Tequila a Nečekaná pravda a obě měly docela dobrý ohlasy.

6 GrayLady | 26. března 2011 v 20:36 | Reagovat

Dělat si reklamu je správné :-) jsem ráda, že ses ozvala. Stydím se, stydím, myslela jsem si, že jsem prošla povídky na stránkách všech čtenářů, kteří zanechali odkaz. :-(  Chyba už je napravena :-)

7 Lily | 26. března 2011 v 21:04 | Reagovat

chjo ted jsem si sem zkopírovla asi 5 super povídek a pak si přes to dala další stránku - takže se mi to smázlo..grrrr..:(
Tak znova
http://misto713.webgarden.cz/nocturne
http://potter-sk.wgz.cz/na-druhy-pohlad
http://ss-slash.wgz.cz/until-proven
Tohle všechno byl slash H/S.
Tohle bude otec a syn.
http://peckaff.webgarden.cz/krev-neni-voda
Tohle je opatrovatelský vztah
http://peckaff.webgarden.cz/horsi-nez-smrt
Jinak na všech těhle stránkách je spousta dalších super povídek a některý jsou doopravdy perly. Teď už si bohužel na další nevzpomenu

8 Lily | 26. března 2011 v 21:05 | Reagovat

hm.. prý to bylo vyhodnoceno jako spam a musíš to odsouhlasit, tak snad ti všechny ty povídky co jsem ti poslala došly.. jsou všechny dokončené jak jsi chtěla.. jen nějak nerozlišuju mezi slovenštinou a češtinou, snad neva..páčko

9 GrayLady | 26. března 2011 v 21:14 | Reagovat

[7]:[8]: Moc děkuji za skvělé odkazy, hned se jdu na ně vrhnout... :-) Je jich 5, jak píšeš, tak snad dorazily všechny... Mám v komentářích odkazy povolené, ale asi jich bylo moc... Ještě jednou díky :-)

10 andy | 26. března 2011 v 22:22 | Reagovat
11 GrayLady | 26. března 2011 v 22:36 | Reagovat

[10]: Moc děkuji za odkazy, Fallagelu mám v oblíbených ;-) a jestli jsem se dívala správně, jsou všechny povídky na jejích stránkách rozpracované? :-) Jinak ještě jednou díky :-)

12 assez | Web | 27. března 2011 v 11:42 | Reagovat

OMG… proč pořád, stále a jen všichni ty PP?
*dělá, že tu není*

13 GrayLady | 27. března 2011 v 12:56 | Reagovat

[12]: Och, to já nevím ;-)  je to asi ta z tvých povídek, na které je všude nejvíce odkazů... Doporuč mi nějakou, na kterou jsi třeba pyšná (třeba i více než jednu;-) ) a já ji/je sem ráda přidám... (a ještě raději si je přečtu :-D )

14 Neriah | Web | 29. března 2011 v 19:08 | Reagovat

Je dobře, že někdo tenhle seznam sestavuje, jelikož já bych se k tomu dostala až tak za sto let :D Ačkoliv někdy ho sepíšu, protože miluju spoustu povídek i s jinými páry nebo bez párů a myslím, že by byla škoda, aby upadly v zapomnění :-?
Strom poznání a Rok jako žádný jiný by měli být pro milovníky Snarry páru povinnou četbou :D Stejně tak i Elysejský klíč, u něhož miluju, jak je emotivní... Taky už asi měsíc (možná déle) rozdýchávám jednu kapitolu a ani jsem netušila, že je dokončený :-(
Nocturne... Myslím, že ho taky číst nebudu. O upírech čtu ráda, ale ne v HP, navíc když tím upírem má být některá ze známých postav :D
Tam, kam patřím mi povědomý není (haha, že by alespoň něco novýho ke čtení v české fanfiction)?
Šťastné dny v pekle... Z té povídky jsem byla nadšená. Nicméně musím říct, že druhý díl už se mi až tak nelíbil (neříkám, že byl hrozný, ale první byl nejlepší) a taky myslím, že je škoda toho nedokončeného překladu.
Resonance mi přišla místy dost rozvleklá, ale jinak originální příběh, jenž doporučuji všem (u Revolution jsem četla teprve prvních deset kapitol - bohužel už není tolik času).
A Pecku doporučuju všem! Čtu jí už od jejích začátků a hodně se v psaní zlepšila. Je to jedna z autorek, co zapůsobila na moje emoce.:-)
No a Asses píše taky skvěle, rozhodně doporučuju přečíst :D

Kdysi dávno jsem četla ještě povídku "Milovat tě je nevděčná věc, ale někdo to dělat musí", teď už nevím odkaz, snad ale někde na fantasmagoriu byla. Ne, že by se mi extra líbila, spíše takový průměr (já zrovna podobné povídky nemusím).

Pak už mě napadají jen hromady nedokončených povídek, jako píše třeba:
http://cory-andr.blog.cz/
http://seiyuu.blog.cz/
A tady jsou nějaké překlady, ještě bohužel taky nedokončené:
http://bellas-fiction.blog.cz/

Těch nedokončených mám někde sepsaných ještě víc, ale hledat se mi to nechce... :D
MOžná si ještě i na něco vzpomenu, ačkoliv o tom silně pochybuju :)
Omlouvám se za kilometr dlouhý komentář, ale já si ho nemohla odpustit :D

15 assez | Web | 29. března 2011 v 19:40 | Reagovat

Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočila… PP jsou oddechová povídka. A doporučovat Ti nebudu. (To nedělám, rozhodneš se sama.) Jen řeknu, že pokud si oblíbíš zrovna PP, asi u mě dál číst nebudeš. Mohu se mýlit.
A že by se někde vyskytoval odkaz konkrétně na PP? Tak o tom ani nevím.

16 GrayLady | 30. března 2011 v 12:26 | Reagovat

[14]: Super komentář, dlouhé komentáře opravdu miluju :-D Jsem ráda, že se mi podařilo přidat nějakou českou povídku, kterou neznáš... Na "Milovat tě je nevděčná věc, ale někdo to dělat musí" si vzpomínám, takže to bude asi starší povídka, že? Jen myslím, že jsem ji nikdy nedočetla.
... Hodně z vás mi tu nechává odkazy na nedokončené povídky a protože mnohé z nich jsou skvělé, vážně uvažuju, že založím ještě seznam nedokončených povídek. Teď nemám moc času, ale o víkendu podrobně prostuduji i tvé odkazy.
... Jinak moc děkuji za tvůj názor ohledně uvedených povídek :-)  :-)  :-)

[15]: Tak to je škoda, protože se k tvým povídkám určitě dostanu kdo-ví-kdy :-(  Třeba se mi naopak nebudou líbit PP? Kdo ví ;-)
... Zadala jsem prostě do googlu snarry povídky (nebo tak něco) a v nějaké diskusi (myslím, že měla nadpis "hledáš povídku?" nebo tak nějak) jsem narazila na ten odkaz.

17 Neriah | Web | 30. března 2011 v 21:16 | Reagovat

[16]: Jojo... Je už starší, teď přesně nevím, jak, protože tady na intru nám blokujou některé stránky a mezi nimi samozřejmě i fantasmagorium. :-(
Je pravda, že nepatří zrovna mezi ty povídky, co by se mi nějak extra líbily... Není to psaný špatně, ale pro mě to prostě zrovna moc není :-)
Seznam nedokončených povídek klidně sepsat můžeš taky :D Třeba tam bude něco, co ještě neznám *tajně v to doufám* :D NO a jsem ráda, že seš ráda za moje názory :D

18 cathy | 31. března 2011 v 22:48 | Reagovat

Toto si uz prezrela? Su dokoncene a pohoda
http://gerylla01.7x.cz/
Inak vacsina co ma napadla su nedokoncene, alebo ich v zozname uz mas:-))

19 GrayLady | 3. dubna 2011 v 21:30 | Reagovat

[17]: Jde na mě jaro a nějak vůbec nestíhám :-D A vytváření seznamů povídek se najednou zdá nečekaně náročné, takže další seznam nakonec přidám až se můj život trochu uklidní :-D  :-)  Snad se to brzy poddá... 8-) ;-)

[18]: Ten odkaz je skvělý, moc za něj děkuji. Našla jsem tam mnoho výborných povídek, o kterých jsem ani neměla tušení, že jsou přeložené. Děkuji ti za něj. Hned jak najdu zase trochu času, přidám další odkazy do seznamu. :-)  :-)  :-)

20 mamba | 5. dubna 2011 v 19:23 | Reagovat

Bezva, že jsi tu uveřejnila tipy na "bezva" povídky :-P  Díky moc a doporučuju tyto stránky http://www.blesk.xf.cz/fanfiction.htm jsou tam jak dokončené povídky tak i ne.. ;-), ale stojí to zato :-D

21 bacil | 15. dubna 2011 v 8:40 | Reagovat

Super většinu s první kategorie znám. A jsou opravdu krásné. Mám docela slušný seznam,ale musím ho probrat. Takže nevím jestli tyto stránky už tady jsou,ale pár jich tu napíšu.
http://ff-poviedky.estranky.cz nebo http://ff-povidky.blog.cz
http://whampingwillow.blog.cz
http://ffdenik.cz
http:/hp.kizi.sk
http://gerylla01.7x.cz
http://jahavi.pise.cz v současnosti už povídky nepřidává,ale má tam spoustu krásneho čtení
http://jen-par-slov.webnode.cz
http://labyrintem.wz.cz
http://lebel-rose.blog
http://seiyuu.blog.cz
a to jsem v asi na začátku seznamu. Mám jich víc,ale nevím jestli se to tu vůbec uloží. Takže jakmile se zase vrátím k netu tak tu pár odkazů zase klidně přidám.

22 bacil | 15. dubna 2011 v 8:41 | Reagovat

ahoj dala jsem tady několik odkazů na povídky,ale zobrazilo se mi, že je to spam. Takže se na to prosím koukni.

23 Mája | E-mail | Web | 17. dubna 2011 v 23:12 | Reagovat

Nenašla jsem tady skvělé stránky
http://whampingwillow.blog.cz/
Najdeš tam několik bezva dokončených Snarry slash povídek, plných humoru a úžasně dlouhou, zatím nedokončenou povídku: Profesore pozor Potter (momentálně 81 kapitola) čtu je moc ráda.
Mája

24 GrayLady | 15. května 2011 v 13:29 | Reagovat

Páni, tady se to po dobu mé nepřítomnosti neuvěřitelně rozrostlo :-)  :-)  :-) Všem moc děkuji za odkazy. Prohlídnu a prostuduju je, jakmile přidám další kapitolu :-)  a pak se vrhnu na rozšiřování seznamu... ;-)

25 sargo | Web | 20. května 2011 v 0:31 | Reagovat

Též jsme si dávaly dohromady seznam oblíbených povídek. Myslím, že stojí za přečtení :-)
http://kvik.blbne.cz/4022-oblibene-povidky.html

26 DoraBERRY | E-mail | Web | 17. února 2012 v 7:07 | Reagovat

I think that to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> from banks you should have a firm reason. But, one time I have got a secured loan, just because I wanted to buy a bike.

27 Romia | 20. března 2014 v 22:10 | Reagovat

Povídky zaměřené na různé vztahy Harryho a Severuse na http://rikisa.blog.cz ;-)

28 KIRAEres | E-mail | Web | 13. července 2018 v 11:34 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar picture leads to worsening feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-reduce-swelling-during-pregnancy-fast-and-easy>how to reduce swelling while pregnant</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama